Az 2020/2021-as tél a hetedik legenyhébb tél volt 1901 óta. Az évszak során lehullott csapadékmennyiség kevéssel meghaladta az 1991–2020-as értéket, de térbeli és időbeli eloszlása nem volt egyenletes.
A 461 állomásra számított SPI1 értékek alapján a 2020/2021-es tél hónapjai közül 2021 januárja területileg nagy változékonyságot mutat. Az enyhén száraz kategóriába tartozó területek Pest, Fejér, Tolna és Bács-Kiskun megyében voltak (12. ábra), míg az ország többi része enyhén, vagy mérsékleten nedves kategóriába tartozott. A Felső-Tisza-vidéken és a Nyírség északkeleti részén pedig nagyon a nedves kategória volt a jellemző.
A 2021 februári háromhavi SPI a teljes téli időszak csapadékösszegét veszi figyelembe (13. ábra), amely azt mutatja, hogy a téli csapadék szinte már mindenhol ki tudta egyenlíteni a korábbi hiányt, mely az aszályos november következménye volt. Enyhén száraz kategóriába tartozó területek a Kisalföld keleti részén, a Dunántúli-dombságban, Dunántúli-középhegységben, a Duna menti síkságon és a Mezőföld részein voltak, mérsékelten száraz pedig a Tolnai-hegyháton. Emellett mérsékelten nedves és nagyon nedves terültek is jelennek meg az ország északkelti részében.
A februári SPI6 már figyelembe veszi a 2020 szeptember és 2021 február között érkező csapadékmennyiséget, így képet kaphatunk az őszi gabonáink fejlődését meghatározó vízbevételről. Jelentős hiányokat ebben az időtávban nem találunk az ország területén. Enyhén száraz területek a Dunántúl jelentős részén és a Duna-Tisza közén azonosíthatók (14. ábra). Viszont a tavaly ilyen kori állapottal ellentétben vannak mérsékelten nedves területek a Közép-Tisza-vidéken, valamint nagyon nedvesek az ország északkeleti részében.
Enyhén száraz területek maradtak még az 1 éves időtávlatban érkező csapadékmennyiség ellenére is (SPI12) a Bakonyban, a Duna menti síkságon, a Mecsekben és Külső-Somogyban (15. ábra). Az SPI12 alapján ugyanakkor a Tisza vonalától keletre már szinte csak mérsékelten nedves területek találhatóak. Lokálisan csapadéktöbblettel jellemezhető térségek is előfordultak (extrém nedves), melyek a 2020 június-júliusában érkezett heves felhőszakadások most is látható jelei.