A rekordmeleg márciust követően április is a szokásosnál jóval enyhébbnek adódott. A csapadék megközelítőleg elérte a sokéves átlagot, de nagy területi különbségekkel.
Márciusban a hónap utolsó napja volt a legmelegebb, áprilisban pedig az ezt követő nap, az első: a 19,9 °C-os országos napi középhőmérséklet 11,0 °C-kal volt magasabb a sokéves átlagnál. Viszont elsején este egy markáns hidegfront érte el a Kárpát-medencét. Intenzív csapadékot hozott, és a következő napra jelentősen visszaesett a hőmérséklet: 11,6 °C-ra, mely azonban még így is több mint 2 °C-kal volt magasabb a szokásosnál. Elsején a csapadékhullás főként a Dunántúlra koncentrálódott, a legnagyobb mennyiségeket Zala és Somogy vármegyék határán mértük. Másodikán már északkelet felé vonult a rendszer, így ott esett, többnyire eső formában, de délelőtt az Északi-középhegység magasabb csúcsain még havazás, havas eső is előfordult. Harmadikától melegedés következett, mely egészen 9-ig tartott. Ez idő alatt csapadék csak 4-én volt, főként az északi és keleti országrészekben. Április 9-én éjjel egy hidegfront érkezett hazánk fölé, mely 10-én – főként a Dunántúlra – jelentős lehűlést és szeles időjárást hozott. A következő naptól viszont újra emelkedtek a hőmérsékletek, mivel anticiklon alakította időjárásunkat 15-ig. Ebben az időszakban 5-9 °C-kal volt melegebb, mint a megszokott. 15-én este egy markáns hidegfront érte el az országot, mely mögött több fokkal hidegebb levegő zúdult a Kárpát-medencébe. Hatásásra 9,5 °C-ot zuhant a napi középhőmérséklet országos átlaga: 9,3 °C-ra, mely 2,1 °C-kal maradt el a sokéves átlagtól. A jelentős lehűlés mellé csapadékhullás is társult. 15-én az ország északi részén (Győr-Moson-Sopron vármegyében több helyen 50 mm feletti összegekkel), következő nap pedig már országszerte csapadékos időjárás volt. 16-án – többek között – az Írott-kőn mérhető mennyiségű hóréteg is kialakult. 17-én már csak elszórtan fordult elő záporos csapadék, leginkább a középső országrészben.
A napi középhőmérsékletek április 16. és 26. között sokkal alacsonyabbak voltak a sokéves értékeknél. Országosan a 22-e lett a hónap leghidegebb napja 7,1 °C-os átlaghőmérséklettel. A sokéves értéktől vett legnagyobb negatív eltérést pedig 25-én mértük: 5,9 °C-ot. 23-tól egy ciklon hatására csapadékosabbá vált időjárásunk. Az említett napon országos átlagban is jelentős mennyiségeket mértünk, míg 24-én már kevesebb érkezett, és területileg is koncentráltabban. A hónap további részében már nem volt csapadékhullás. 26-tól egyre melegebb levegő érkezett dél felől hazánkba. A napi középhőmérsékletek meredeken emelkedtek, 28-tól már ismét meghaladták a sokéves átlagot, és a maximumhőmérsékletek is újra 25 °C felett alakultak.