Az enyhe januárt követően a nagyon meleg február következett. Több, mint 7 °C-kal tért el a sokéves átlagtól és a hosszú éghajlati adatsorban ez lett a legmelegebb február. Csapadék kevés hullott, csak a fele a megszokottnak.
A tél utolsó hónapjában hazánk legnagyobb részén +8 °C feletti középhőmérséklet volt jellemző, csak az északkeleti országrészben alakult +7 és +8 °C közt, A február ennél hűvösebb (5 °C alatti hőmérsékletekkel) csak az Északi-középhegység magasabban fekvő területein volt. A legalacsonyabb havi átlaghőmérsékletet (+3,3 °C) Kékestető állomáson rögzítettük, a legmagasabbat (+10,0 °C) Budapest Állatkert állomáson jegyeztük. A küszöbnapok alapján is szokatlanul meleg volt a hónap. A fagyos napok (Tmin≤ 0 °C) országos átlaga mindössze 5 nap volt, amely kb. a negyede a sokéves értéknek (19 nap). Hideg napot (Tmin ≤ -5 °C), téli napot (Tmax≤ 0 °C) és zord napot (Tmin ≤ -10 °C) pedig nem regisztráltunk országos átlagban, miközben ezekből az indexekből a sokéves átlag rendre 7, 5 és 3 nap. A hőmérséklet csúcsértékét (22,0 °C) február 27-én Körösszakál állomáson mértük, mely új napi legmagasabb maximumhőmérséklet rekord lett. Emellett még további két napon született új maximumhőmérséklet rekord: 10-én és 11-én. A havi legalacsonyabb hőmérsékletet (- 6,9 °C) pedig Zabar állomáson február 14-én rögzítettük.
A hónap középhőmérséklete 8,3 °C-nak adódott, így több mint 7 °C-kal haladta meg az 1991-2020-as normált. Ezzel ez a február a 1. helyre került a hosszú éghajlati adatsor 1901-es kezdete óta. A 2. ábrán látható, hogy mindenhol az átlagosnál jóval melegebb volt, az anomália mértéke +5 °C feletti. A Nyugat-Dunántúlon és az északkeleti határ mentén az alacsonyabb, ezektől a térségektől távolodva nő. Az Alföldön jellemzően +7,0 °C feletti az eltérés, de elszórtan +7,5 °C-ot meghaladó is előfordult.